הגורמים המשפיעים על מחירי ההסעות

לאחר שערכנו בירורים רבים בקשר לבחירת חברת הסעות והגענו למסקנה שאנו רוצים ליסוע עם חברה מסוימת מאחר והיא הגישה את ההצעה הזולה ביותר, נשאלת השאלה מה הסיבה או הסיבות שההצעה שלה היא הזולה ביותר, לעיתים מדובר על פערי מחיר גבוהים מאד, המוצר שאנו אמורים לקבל הוא פחות או יותר אותו דבר. כאשר אנו מדברים על הסעות, כל שאנו רוצים זה העברה ממקום אחד למקום שני ולחזור או רק הסעה בכוון אחד.

בבדיקה שערכנו ביקשנו לקבל הצעת מחיר של נסיעה מתל-אביב לנתניה בשעה 07:00  בבקר וחזרה בשעה 10:00 קיבלנו הצעת מחיר. למחרת התקשרנו שוב ובקשנו שוב את אותה נסיעה אבל משעה 10:00 עד 13:00 קיבלנו הצעה זולה יותר ב 30%  שאלנו מה הסיבה לפער הגדול במחיר והתשובה שקיבלנו שבשעת הבקר כלי הרכב של החברה עסוקים בהסעת עובדים למפעלים  כך שאין להם רכבים פנויים והם נאלצים לחפש כלי רכב מחברות הסעה אחרות ואילו בשעה מאוחרת יותר מתפנים כלי רכב ויש פרק זמן של המתנה עד שעות אחר הצהרים שצריך להחזיר את העובדים מהעבודה ואז במקום שהנהג יישב ויחכה הוא מבצע את הנסיעה המזדמנת הזו במחיר סביר מפני שבלאו הכי הרכב פנוי.

דוגמא נוספת להפרשים במחירי ההסעות, ניקח את הדוגמא שנתתי מקודם, ביקשנו שוב הצעה ליום חול וקיבלנו. לאחר מכן התקשרנו שוב לאותה חברת הסעות ביקשנו שוב את אותה הנסיעה באותם השעות, אבל בחול המועד, המחיר שקיבלנו היה גבוה ב 50% מהמחיר הקודם, כששאלנו למה? התשובה הייתה, זה יום חג, אין מספיק נהגים, גם הם רוצים לצאת לחופש ומי שמסכים לעבוד רוצה תוספת לשכר. כאשר ניסינו לבקש הצעת נסיעה לשבת, המחיר היה גבוה מאד, במקרה זה לא היינו צריכים לשאול מה הסיבה. הבנו מיד, הרבה חברות לא עובדות בשבת כך שהמבחר מצומצם ולכן המחיר גבוה מאד ולעיתים לא ריאלי בכלל.

דוגמא אחרונה למאמר זה, כדרכינו, בדקנו הצעה מת\"א לחיפה ליום שלם, קיבלנו הצעות רבות עם פערים גדולים, החלטנו שאנו הולכים על ההצעה הזולה ביותר. ביום הטיול, הגיע הרכב באיחור של חצי שעה, הרכב היה ישן, מעל 12 שנים, עם דפיקות פח רבות מאד, חלק מהריפוד קרוע, מזגן עובד לסירוגין ועוד כהנה וכהנה תקלות שאין טעם להמשיך ולפרט, בקיצור, זו הייתה נפילה, היה עדיף לשלם יותר וליהנות הרבה יותר.

המסקנה, לא תמיד המחיר קובע. לפעמים האיכות שווה הרבה יותר וכדאי לדעת איזה חברת הסעות אנו בוחרים..